Meble do łazienki w stylu retro hit 2017!

Urządzając łazienkę można zauważyć, że nie tylko nowoczesne i minimalistyczne wnętrza mają rację bytu. Coraz to więcej osób decyduje się na wnętrze w stylu retro. Styl ten jest ponadczasowy i może tak naprawdę w każdej aranżacji wyglądać nieco inaczej. Nurt ten jest niezwykle elegancki. W tak zaaranżowanej łazience, można poczuć się tak, jakby było się w zamku, czy pałacyku. Na pewno tego czego nie można odmówić tak urządzonym łazienkom to to, że mają duszę. Nie są to surowe projekty. Pomieszczenie takie ma swój charakter i na pewno z przyjemnością można się w nim zrelaksować.

aranżacja w stylu retro

Styl retro nie odnosi się konkretnie do jakiegoś okresu. Może być to inspiracja latami 50 czy 60 XIX wieku. Może być to tak samo inspiracja dworem Ludwika XVI. W nurcie tym każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak od razu warto powiedzieć, że bardziej efektownie będzie wyglądała tak urządzona łazienka, która jest sporych rozmiarów, lub która jest wręcz pokojem kąpielowym. Najbardziej wyróżniającymi elementami styl retro, są wanny wolnostojące na nóżkach, armatura w kolorze złota, lub też miedzi antycznej, która jest w sposób specjalny powyginana. Często przypomina swoim wyglądem stare telefony. Styl ten tworzą także meble łazienkowe.

Jakie meble retro do łazienki ?

Na rynku jest wielu producentów, którzy mają w swoim asortymencie produkty, które z pewnością będą pasowały. Należy jednak pamiętać wybierając takie meble, że nie tylko cena i walory wizualne powinny być głównym kryterium wyboru. Należy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są one wykonane i czy, aby na pewno sprawdzą się w łazienkach, gdzie jest wysoka wilgoć. Najkorzystniej jest je kupić od będących wiele lat na rynku producentów. Meble łazienkowe w stylu retro są wykonane przede wszystkim z drewna. Mogą mieć oczywiście tylko drewniane dekory i wtedy są też tańsze. Meble łazienkowe retro wenge będą idealnym dopełnieniem większych łazienek. Ze względu na dość ciemną barwę można je skontrastować z jasnymi elementami. Na przykład wanna może być biała, tak samo jak i umywalka. Koniecznie w łazience takiej powinny znaleźć się dzbanki i kubeczki z roślinnymi motywami. Meble łazienkowe retro białe będą idealnym dopełnieniem pomieszczeń z mniejszym metrażem. Szafka podumywalkowa w takim stylu, może być wręcz jedynym meblem. To co charakteryzuje te meble to na pewno nóżki. Mogą być proste lub też ozdobnie wygięte czy zawinięte. Meble łazienkowe Koło w swoim asortymencie posiadają także elementy, które idealne wpiszą się w ten wyjątkowy klimat. Producent ten wykonuje wszystkie akcesoria z wielką dbałością o szczegóły. Dlatego też meble te są niezwykle trwałe. Godnymi polecenia są też meble łazienkowe deftrans. Firma ta w swoim asortymencie me meble, które można dopasować do wszystkich topowych trendów dotyczących aranżacji łazienki.

bateria umywalkowa retro

Oprócz typowych szafek, słupków ważne są też inne elementy wyposażenia. Nie może zabraknąć w takim wnętrzu luster z ozdobnymi ramami. Najlepiej żeby kolorystyką i kształtem pasowały oczywiście do mebli, jakie się tam znajdują. Do małych łazienek będą nadawały się duże lustra z ramami w jasnym, lub też białym kolorze.  Dobrze dobrane lustro potrafi w sposób znaczny powiększyć każdą powierzchnię. Decydując się na łazienkę w stylu retro warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na detale. Mogą być to specjalnie dekorowane ręczniki w tym stylu, czy też chodniki. Na pewno specjalnie stylizowane kubeczki na szczotki do zębów, czy też na wodę pomogą przenieść się do innej epoki. A w stylu retro właśnie, o to chodzi. Dobrze zaprojektowane wnętrze, będzie nie tylko wysoce funkcjonalne, ale także przeciągnie uwagę wszystkich gości i będzie na pewno wizytówką naszego domu.

You may also like...