Decydując się na zmianę aranżacji łazienki, trzeba podjąć wiele decyzji. Na początku należy wybrać styl, w jakim ma zostać ona urządzona. Jest teraz wiele topowych trendów. Jednym z bardziej popularnych jest nurt nowoczesny. Taki wystrój nadaje się zarówno do małych przestrzeni, jak i do dużych. Ciężko jednak zdefiniować, czym jest dokładnie łazienka nowoczesna. Można zaznaczyć jakie posiada cechy. Łazienka urządzona w ten właśnie sposób charakteryzuje się prostymi formami i minimalizmem. W efekcie czego przestrzeń wygląda na niezwykle uporządkowaną i funkcjonalną.

  Armatura prysznicowa od tego zaczynamy remont!

  Dzisiejsza łazienka różni się w znaczny sposób od takiej jaka znajdowała się w domach Polaków jeszcze parę lat temu. Może znajdować się tam dużo większa ilość sprzętów i urządzeń sanitarnych niż kiedyś, a jednocześnie wnętrze będzie wyglądało na bardziej przestronne. Łazienka urządzona w taki sposób jest elegancka i nietuzinkowa. Jeśli chodzi zaś o materiały, to w stylu tym dobrze będzie prezentował się akryl, kamień a także stal. Meble zaś powinny być na wysoki połysk, lub występować w ostatnio bardzo modnych drewnianych dekorach. Jeśli mamy już ogólny zarys tego jak chcemy, aby prezentowało się wnętrze, warto wtedy przejść do wyboru poszczególnych jej elementów.

  armatura łazienkowa

  Armatura w każdej łazience może pełnić kilka funkcji. Oprócz oczywiście tego, że jest to urządzenie, przez które przede wszystkim wydostaje się woda, może być to także bardzo efektowny element dekoracyjny. Nowoczesne wnętrza lubią rozwiązania minimalistyczne. Dlatego też najlepsza byłaby armatura prysznicowa podtynkowa. Jeśli zdecydowaliśmy się na kabinę, warto jest kupić akcesoria, które sprawią, że pod prysznicem będziemy mogli zrelaksować się niemal tak jak w wannie. Najlepsze będą słuchawki z kilkoma funkcjami. W ten sposób praktycznie codziennie można cieszyć się innym rodzajem kąpieli. Można uzależniać to chociażby od humoru. Warto także zaopatrzyć się w deszczownice. Ten rodzaj armatury, to nic innego jak duża słuchawka prysznicowa. Jednak kąpiel pod nią pozwala na odczucie nowych doznań. Dzięki deszczownicy możemy poczuć się tak jakby padał na nas miły, letni deszcz. Wybierając armaturę często patrzymy przede wszystkim na to, jak ona wygląda. Oczywiście kwestie estetyczne są niezwykle ważne. Warto jednak zwrócić uwagę, z czego jest ona wykonana. I na przykład, czy w dłuższej perspektywie armatura ta będzie łatwo podczas czyszczenia.

  Czytaj więcej na stronie: www.LazienkiABC.pl

   

  Meble łazienkowe- dodaj nowoczesny charter swojej łazience!

  Niezwykle ważnym elementem wyposażenia łazienki oprócz armatury i urządzeń sanitarnych są meble. Mogłoby się wydawać, że one właśnie są zarezerwowane tylko do dużych łazienek, lub wręcz do pokoi kąpielowych. Jednak jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Nawet w najmniejszej łazience pod względem metrażu, można umieścić chociażby szafkę podumywalkową. Jeśli natomiast w łazience zmieści się kosz na brudną odzież, to tak samo znajdzie się miejsce na słupek niski.

  meble łazienkowe photo

  Nowoczesne meble łazienkowe są produkowane przez wiele firm. Wybierając je należy jednak zwrócić uwagę na kilka dosyć ważnych cech. Przede wszystkim muszą być one zrobione z materiałów wysokiej jakości. W końcu meble takie mają sprawdzić się w dość nietypowych warunkach. W łazienkach często bowiem, jest dość wysoka temperatura i wilgoć. Meble, aby były trwałe muszą być odporne na tego typu czynniki. Opłacalne jest kupowanie ich też w sklepach internetowych. Sklep internetowy ma na ogół niższe ceny, niż w sklepach stacjonarnych. Skoro więc można nie przepłacać, to korzystniej jest to zrobić.

  Meble łazienkowe czarno białe należą do jednych z częściej kupowanych do nowoczesnych aranżacji. Dobrze, jeśli będą na wysoki połysk, to bowiem sprawia, że wnętrze wygląda na większe. Meble łazienkowe koło, są jednymi z lepszych na rynku. Nie tylko posiadają ciekawy design i są niezwykle pojemne, to jeszcze wykonane zostały z materiałów, które są odporne na wiele czynników. Dziś najczęściej kupowane są meble łazienkowe retro, lub meble łazienkowe ekskluzywne.

  Należy zwrócić uwagę, że meble łazienkowe jakie dziś oferują nam producenci często są bardzo podobne do tych pokojowych. Jest tak dlatego, bo i sama łazienka zmieniła swoje funkcje. Jest to dziś w końcu nie tylko miejsce, w którym możemy przeprowadzić zabiegi higieniczne, ale także i nasza strefa relaksu.  W końcu tu, z chęcią relaksujemy się po ciężkim dniu. Łazienka więc swoim wyglądem prezentuje się często jak pokój.

  Baterie umywalkowe, jako najefektowniejszy element armatury?

   Jednym z najczęściej używanych urządzeń jest bateria umywalkowa. Możemy sobie do końca nawet nie zdawać z tego za bardzo sprawy. Jednak to właśnie przed umywalką zaczynamy i kończymy dzień. Bateria umywalkowa powinna być więc elementem niezawodnym i do tego przyciągającym uwagę. W nowoczesnej łazience najlepiej będzie prezentowała się bateria umywalkowa montowana podtynkowo, lub na przykład bateria umywalkowa wysoka o ciekawym designie. Bateria umywalkowa Grohe należy do jednych z najczęściej kupowanych. Baterie od tego producenta nie tylko dobrze prezentują się przez wiele lat, ale także pozwalają w łatwy sposób na ograniczenie zużycia wody. Tak naprawdę nie trzeba robić nic więcej w tym kierunku. Specjalne zastosowania technologiczne sprawiają, że woda zostaje napowietrzona i tym samym zużywamy jej mniej nawet o 30- 40%. Do tego wypływająca woda jest miękka i przyjemna w kontakcie ze skórą. Te baterie umywalkowe posiadają specjalne sylikonowe dysze, które ułatwiają wygodne i szybkie czyszczenie ich.

  Łazienka urządzona w taki sposób to niezwykle awangardowe i niekonwencjonalne miejsce. Możemy na pierwszy rzut oka nie zdawać sobie sprawy z korzyści posiadania takiego wnętrza. Jednak ze względu na to, że wybierane są elementy, które to montuje się w sposób podtynkowy, mamy większą przestrzeń. Miska wc, która jest zamontowana na stelażu nie ma kontaktu z podłogą, tym samym powierzchnię pod wc łatwo jest umyć. Tak samo jest zresztą z armaturą.  Baterie natryskowe, umywalkowe, czy też wannowe podtynkowe mają mniej elementów wystających. Tym samym czyszczenie ich, na co dzień jest szybsze i łatwiejszej.

  Kwestie estetyczne w takim wnętrzu są niezwykle istotne. Nie powinny być na wierzchu kosmetyki, czy środki chemiczne. One powinny znaleźć się w meblach łazienkowych. Kolorystyka w takim wnętrzu może być różna. Zależy wiele od naszych osobistych preferencji. Oczywiście jaśniejsze rozwiązania kolorystyczne, lub wręcz białe sprawdzą się w małych łazienkach. Wcale nie oznacza to tego, że dodatki nie mogą być wtedy w bardziej zdecydowanych barwach. Dobrze będzie prezentowała się biała łazienka z czarnymi dodatkami, czy też intensywnie czerwonymi. Modne są ciągle beże i szarości. Szarość będzie idealnie prezentowała się z nieskazitelną bielą. Połączenie takie sprawi, że wnętrze będzie jeszcze bardziej eleganckie i nietuzinkowe. W dużych łazienkach można z cała pewnością zastosować czerń. Niekoniecznie musi on wypełniać cała przestrzeń. Może znajdować się na jednej ze ścian i tym samym sama w sobie, będzie tworzyła ciekawy element.