Bateria wannowa ścienna jaka najlepsza?

    lut 15, 2018
    bateria wannowa ścienna

    Baterie wannowe ścienne – trend roku 2018?

    Wydawać by się mogło, że już od dłuższego czasu coraz częściej wybierane są kabiny prysznicowe, niż wanny. Jednak jak się okazuje wcale tak nie jest. A wanny nadal cieszą się sporym powodzeniem i są chętnie wybierane do łazienek, czy salonów kąpielowych. Współczesna łazienka ma być praktyczna, ale ma być to także miejsce, w którym można się zrelaksować po ciężkim i męczącym dniu. Do tego na pewno łatwiej jest to zrobić w wannie, niż nawet w najlepszej kabinie prysznicowej. Wanna dzisiaj wykonana jest z innych materiałów niż kiedyś, często też ma ciekawy, fantazyjny kształt. Wybór jest ogromny. Należy zdać sobie jednak sprawę z tego, że nie sama wanna jest odpowiedzialna za komfort z korzystania z tego miejsca. Istotną rolę odgrywa także bateria wannowa. Tylko jaką wybrać, by być w pełni zadowolonym ze swojego wyboru?

    baterie ścienne

    Baterie wannowe ścienne – najczęstszy wybór klientów

    Baterie wannowe ścienne są bez wątpienia najbardziej popularnym wyborem. Tak było wiele lat temu i tak jest też teraz. Są one chyba najbardziej praktyczne i łatwe w montażu. Jak sama nazwa wskazuje baterie te montowane są w ścianie. Dokonując odpowiedniego wyboru należy zwrócić uwagę na długość wylewki. Zbyt krótka sprawi, że woda może wydostawać się wręcz poza wannę, lub rozchlapywać się na jej krawędziach. Zbyt długa będzie zabierała część powierzchni wanny. Nie będzie też praktyczna. Baterie wannowe ścienne możemy podzielić na dwa rodzaje:

    • Bateria wannowa podtynkowa. Coraz częściej wnętrze łazienki jest zaaranżowane w stylu nowoczesnym, minimalistycznym. W takim wypadku najbardziej pożądane są urządzenia, które można zamontować podtynkowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu większość elementów zewnętrznych jest schowanych. Oprócz niewątpliwych atutów wizualnych, baterie te są na pewno łatwiejsze podczas czyszczenia. Montaż takiej baterii jednak jest bardziej skomplikowany niż takiej standardowej. Trzeba zaplanować go najlepiej na początku remontu.
    • Bateria wannowa natynkowa. Taki rodzaj baterii montowany jest bezpośrednio do instalacji. Wszystkie elementy znajdują się na zewnątrz, są widoczne. Jest to najbardziej popularny rodzaj baterii. Nie sprawiają problemu podczas montażu i mogą być utrzymane w różnej stylistyce. Baterie wannowe natynkowe, można śmiało podzielić ze względu na ilość uchwytów, są: jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Jednouchwytowe bez wątpienia są bardziej nowoczesne. Uchwytem można w sposób łatwy i dosyć szybki regulować temperaturę wody i intensywność strumienia. Dwuuchwytowe, to baterie, które są na ogół stylizowane. W zależności od kształtu kurków mogą pasować do np. wnętrz retro, czy utrzymanych w stylu wiktoriańskim.

    Na co zwrócić uwagę wybierając baterię wannową ścienną?

    Nie każdy zna się na tego typu urządzeniach. Jednak każdy kto remontuje swoją łazienkę chciałby, żeby było to pomieszczenie funkcjonalne i aby nie było w nim awarii urządzeń jakie się tam znajdą. Warto wiec baterię kupić od sprawdzonego i dobrego producenta armatury. Będziemy mieli wtedy pewność, że bateria została wykonana z dobrej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Dobra bateria nie tylko stanie się elementem dekoracyjnym, będzie też ergonomiczna, łatwa podczas czyszczenia, a może nawet dzięki niej uda nam się zmniejszyć zużycie wody, a tym samym rachunki za nią. Na rynku jest ogromny wybór. Przed dokonaniem zakupu sprawdźmy czy głowice są ceramiczne, oraz to czy produkt zostały wykonany z mosiądzu i jaki ma okres gwarancji. Istotne jest także to, czy w razie awarii łatwo będzie można otrzymać części zamienne. Nie w każdym wypadku jest to oczywiste.

    Wybór odpowiedniej baterii wannowej ściennej, nie należy do najłatwiejszych. Trzeba go odpowiednio przemyśleć, by móc cieszyć się jak najwyższym komfortem podczas kąpieli. Baterię najlepiej jest zamontować około 10 centymetrów nad krawędzią wanny. Wtedy można z niej łatwo korzystać. Oczywiście można tą wysokość zmienić i dopasować chociażby do wzrostu osób, które będą korzystały z łazienki.