Baterie umywalkowe retro – hit czy kicz?

  lut 21, 2019

  Moda retro coraz częściej wraca do Polskich łazienek. Boom na minimalizm i nowoczesność powoli dobiega końca. Jaki nurt je zastąpi – może moda retro?

  W współczesnych łazienkach króluje chrom i jasne kolory. Wyobraź sobie, że zrywamy z aktualnym kanonem aranżacji i stawiamy na produkty z serii retro. Wielka wanna na „lwich łapach” zamiast klasycznej szafki pod umywalkę można zastosować postument z umywalką do tego nie wolno zapomnieć o drewnianych meblach łazienkowych wykończonych mosiężnymi klamkami.

  Taka aranżacja to istne przełamanie aktualnych trendów, jednak coraz więcej osób chce spróbować czegoś nowego. Łazienka jest miejscem relaksu i statycznie spędzamy tam sporo czasu. Dlatego warto zadbać o unikatowość tego pomieszczenia i niekoniecznie kierować się tym co modne.

  bateria umywalkowa retro

  Bateria jako serce łazienki retro?

  Na pierwszy rzut oka widzimy większe elementy wyposażeni łazienki wanna, kabina, meble. Jednak to detale dodają smaku i charakteru łazience. Nie bez powodu mówi się, że sercem łazienki jest bateria. W przypadku baterii umywalkowych retro wybór jest duży.

  Możemy postawić na baterię mosiężne, które przy odpowiednim oświetleniu wyglądają niesamowicie. Drugim najczęściej wybieranym kolorem baterii retro są baterie w kolorze starego złota. Baterie retro najczęściej posiadają dwa pokrętła do sterowania temperaturą w przeciwieństwie do tych nowoczesnych.

  Powrót do lat 60-tych to odważna albo efektowna aranżacja. Współcześnie producenci wypuszczający nowe serie nie zapominają o tym aby w swojej kolekcji zamieścić jakiś produkt z mody retro. Dodatkowo produkty z serii retro stają się coraz bardziej atrakcyjne cenowo, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na aranżacje w tym stylu.