Brodziki podpłytkowe czy odpływy liniowe?

  sty 23, 2019
  odpływ liniowy

  Kabiny prysznicowe zazwyczaj dziś montowane są na podłodze lub na płytkich brodzikach. Właśnie takie wyglądają bowiem bardziej estetycznie a także i są praktyczniejsze od tych głębokich. Płytkie brodziki oznaczają, że można skorzystać z nich dużo łatwiej. Jest to nie bez znaczenia, jeśli wśród domowników są osoby starsze lub niepełnosprawne.

  Idealną sprawą zdają się być wręcz kabiny, które mają tylko odpływ liniowy. Nie ma wtedy bowiem żadnych barier, aby do środka wjechać wózkiem. Kabiny bez brodzików wyglądają także niezwykle nowocześnie i nie pomniejszają optycznie wnętrza. Można takie rozwiązania stosować w tradycyjnych modelach a także i w kabinach tzw. otwartych, gdzie zazwyczaj są dwie lub nawet jednak ścianka.

  brodzik podpłytkowy

  Szczelność kabin z niskimi brodzikami

  Nie ma chyba nic bardziej irytującego jak zachlapana podłoga po skorzystaniu z prysznica. Wtedy bowiem urządzenie to traci swoje praktyczne właściwości. Z prysznica powinno skorzystać się w sposób szybki, a jednak wycieranie podłogi znacznie wydłuża ten czas.

  Do tej pory brodziki uważane były nie tylko jako element, w którym można zrobić chociażby małe pranie ręczne, ale także i za takie dzięki którym woda nie wydostawała się poza kabinę podczas korzystania z niej.

  Te płytkie wcale jednak nie odbiegają brodzikom w tym względzie. Wszystko zależy bowiem od przepustowości zastosowanego syfony. Czym większa przepustowość tym lepiej będzie on sobie radził z wodą. W przypadku brodzików podpłytkowych sama konstrukcja ustawiona jest pod małych, ale jednak kątem. Właśnie on ułatwia szybsze dotarcie wody do kratki kanalizacyjnej i nie przedostanie się jej w innym kierunku. Te modele są także mało problematyczne, jeśli chodzi o sam ich montaż. Z cala pewnością nie ma w tym przypadku ryzyka, że na skutek złej instalacji odpływ wody nie będzie przebiegał tak jak powinien.

  Polecany sklep: https://www.lazienkiabc.pl/Brodziki-posadzkowe-c721