Dylemat: wanna czy kabina prysznicowa?

  lut 15, 2019
  wanna

  Aranżacja łazienki z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jednym z wyborów, który okazać się może poważnym jest decyzja co do zakupu wanny lub kabiny prysznicowej. Jeszcze kilkanaście lat temu w domach Polaków zazwyczaj znajdowały się wanny.

  Tak naprawdę kabiny prysznicowe na masową skalę pojawiły się dopiero na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Praktycznie od samego początku stały się popularnym i często wybieranym elementem wyposażenia. Okazało się bowiem, że są niezwykle praktyczne, a i zajmują mniej miejsca, w często małych łazienkach Polaków. Jednocześnie to właśnie wanna wciąż uznawana za coś luksusowego i równie często wybierana jako wyposażenie łazienki. Na co więc się zdecydować – na wannę czy kabinę prysznicową?

  wanna czy prysznic

  Kabina – idealna do małych łazienek

  Oczywiście kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca, niż przeciętna wanna. Jednak nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć, że w małych łazienkach powinna pojawić się kabina. Są bowiem modele wanien narożnych, które także nie zajmują zbyt dużo miejsca.

  Kabina jest rozwiązaniem dobrym, wtedy gdy nasze wnętrze nie jest duże, a jednak muszą znaleźć się tam wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, takie jak: pralka, sanitariat, umywalka.

  Zalety kabin i wanien

  Oczywiście jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. W dużej mierze jest to sprawa indywidualna. Jednak z całą pewnością, jeśli lubimy brać szybką kąpiel przed wyjściem z domu to właśnie kabina jest lepsza. Można z niej skorzystać szybko i wygodnie. Jeśli nie bierzemy bardzo długiego prysznica to nie zużyjemy tak dużo wody, jak w przypadku kąpieli w wannie.

  Do zalet posiadania wanny należy oczywiście długa i relaksująca kąpiel, której nie da się z niczym porównać. Jeśli wśród domowników są małe dzieci lub, gdy lubimy zrobić czasem pranie ręczne docenimy szybko zalety wanny.

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze. Wszystko uzależnione jest bowiem nie tylko od naszego gustu i preferencji, ale także może przede wszystkim od ilości miejsca jakim w łazience dysponujemy.

  Sprawdź sklep z wannami – https://www.lazienkiabc.pl/Wanny-c4