Jak dopasować kabinę prysznicową do nowoczesnej łazienki?

  lis 14, 2018
  kabina prysznicowa Ravak PIVOT

  Łazienka jest pomieszczeniem, które na przestrzeni lat zmieniało swój wygląd. Niegdyś było to miejsce, w którym myliśmy się i przeprowadzaliśmy zabiegi higieniczne. Dziś od łazienki oczekujemy znacznie więcej. To właśnie tam relaksujemy się, zrzucamy problemy dnia codziennego i to właśnie tam możemy poczuć się tak naprawdę sobą. W łazience ważna jest więc nie tylko funkcjonalność, ale i estetyka. Coraz częściej Polacy dziś wybierają kabinę prysznicową zamiast wanny. Spowodowane jest to wieloma względami. Przede wszystkim tym, że kabina zajmuje mniej miejsca od standardowej, klasycznej wanny. Można z niej też skorzystać w sposób niezwykle szybki. A także przy odpowiednim gospodarowaniu można znacznie wpłynąć na zmniejszenie zużycia wody.

  Idź do sklepu z kabinami – https://www.nanolazienki.pl/Kabiny-prysznicowe-c14/

  kabina prysznicowa Aquaform NIGRA

  Nowoczesna kabina bez brodzika

  Kabiny na przestrzeni lat zmieniają się. Nie jest tak, że zawsze mamy do czynienia z półokrągłą czy kwadratową kabiną, która montowana jest narożnie. W nowoczesnych wnętrzach może wyglądać to znacznie inaczej. Jednym z trendów, który możemy zaobserwować jest montowanie kabiny typu Walk – In.  Jest to zazwyczaj jedna lub dwie tafle szkła. Tym samym wejście do kabiny jest otwarte. Ma to szereg zalet. Przede wszystkim do kabiny można wejść niezmiernie łatwo. Nie jest to bez znaczenia, gdy na co dzień mają z łazienki korzystać osoby starsze, które mają problemy z motoryką czy osoby niepełnosprawne.

  Nie ma żadnych barier podczas wejścia. Tym samym osoby te mogą być bardziej samodzielne. Kabinę Walk – In montuje się na tzw. brodziku podpłytkowym lub bez niego i stosuje się tylko i wyłącznie odpływy liniowe bądź punktowe. Brodziki podpłytkowe są coraz częściej stosowane ze względu na to, że nie ma problemu z wymierzeniem dokładnym odpowiednich spadów. A jednak nie każdy hydraulik jest w stanie zrobić to dobrze. Ten rodzaj brodzików dostępny jest u praktycznie każdego producenta.

  Zastanów się jaki brodzik prysznicowy potrzebujesz

  Nie zawsze musimy decydować się na montaż kabiny bez brodzika. Tak samo dobrze i estetycznie wyglądają bowiem brodziki niskie. Mogą być wykonane z akrylu, lub coraz bardziej modnego dziś konglomeratu.

  Sztuczny marmur wygląda niezwykle estetycznie, a także może być dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Szukając brodzika czarnego, szarego, czy brązowego z całą pewnością znajdziemy taki, który będzie nadawał się do wielu aranżacji. Niskie brodziki można zamontować też w blokach, z brodzikami podpłytkowymi jest różnie.

  Wybierając nowoczesną kabinę prysznicową warto wybrać taką, która pochodzi od dobrego i sprawdzonego producenta. Mamy wtedy pewność, że do jej wykonania posłużyły dobrej jakości materiały, a także że w razie jakiejś awarii nie będzie problemów z otrzymaniem do niej części zamiennych. Do najczęściej wymienianych zaliczyć można wszystkie systemy jezdne takie jak wózki, suwaki, rolki.