Jak samodzielnie zamontować baterię łazienkową?

  gru 11, 2018
  bateria łazienkowa stojąca

  Remont łazienki zazwyczaj związany jest ze sporymi wydatkami. Na niektórych rzeczach nie opłaca się oszczędzić i pozostawić skomplikowane pracę, chociażby hydraulikowi. Inne z kolei można przeprowadzić samodzielnie. Okazuje się, że nie jest to bowiem skomplikowane i czasochłonne. Samodzielnie można na przykład zamontować baterie łazienkowe i praktycznie każdy z tym może sobie poradzić. A taki montaż zrobiony przez fachowca może kosztować nas nawet kilkadziesiąt złotych, a baterii w łazience jest zazwyczaj kilka. Koszt tym samym jest wyższy. Poniżej informujemy w jaki sposób można samodzielnie zamontować baterię umywalkową.

  Źródło artykułu: https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Montaz-baterii-krok-po-kroku-wcale-nie-taka-prosta-sprawa-94.html

  stojące baterie łazienkowe

  Poradnik: krok po kroku jak zamontować baterię

  Przede wszystkim, jeśli chcemy mieć baterię umywalkową stojącą – sztorcową, wtedy najlepiej jest zakupić umywalkę, która posiada otwory pod nią. Wywiercenie samodzielnie ich, szczególnie w ceramice może nie być dobrym pomysłem i może skutkować uszkodzeniem ceramiki. Samą baterię należy podłączyć z instalacją wodną za pomocą specjalnych miedzianych rurek lub wężyków.

  Baterię umieszcza się w otworze umywalki. Pod spodem znajdują się śruby baterii, na które należy nałożyć metalową podkładkę i nakrętki mocujące. Baterię należy idealnie ustawić a na samym końcu dokręcić. Następnie należy wkręcić zawór spustowy do otworu odpływowego. Należy następnie założyć uszczelki gumowe, które będą zabezpieczały przed przeciekaniem.

  Nie musisz być hydraulikiem, żeby zamontować baterię łazienkową!

  Jak się okazuje montaż baterii umywalkowej nie jest skomplikowany. Tak naprawdę wystarczy zapoznać się z różnymi poradnikami lub obejrzeć filmiki, na których czynność ta została dokładnie przedstawiona. Nie trzeba być z całą pewnością hydraulikiem, aby sobie z tym poradzić.

  Wiele producentów wprowadziło na rynek baterie łazienkowe, które można zamontować bardzo szybko. Tzw. szybki sposób montażu jest zaletą i już powoli staje się standardem. Wybierając baterię warto jest więc zwrócić uwagę na to, jak wygląda właśnie jej sposób montażu.