Jaką miskę WC wybrać?

  gru 19, 2018
  miski wc bezkołnierzowe

  Wiele osób nie zadaje sobie z tego sprawy, ale tak naprawdę każdy element wyposażenia łazienki ma wpływ na jej ostateczny wygląd.  Jednym z nich jest sanitariat. Na rynku jest teraz wiele rodzajów i nie zawsze wiadomo na jakie się zdecydować. Sanitariaty możemy podzielić na dwa główne typy, czyli na kompakty i miski WC. Kompakty są klasycznymi rozwiązaniami.

  Są tanie w zakupie, jednak wybierane są coraz rzadziej ze względu na względy estetyczne, ale i praktyczne. Są połączone z podłożem i właśnie przez to w miejscach styku, często gromadzą się zanieczyszczenia. Zabierają też więcej miejsca od podwieszanych misek. Jest to nie bez znaczenia, jeśli nasza łazienka nie jest zbyt duża. Nie są też praktyczne jeśli chodzi o czyszczenie, nie myjemy pod nimi łatwo podłogi, a także sam kompakt ma wiele zewnętrznych elementów, o które po prostu trzeba odpowiednio dbać.

  miski WC

  Miska WC z rantem czy bez?

  Nowoczesne modele misek WC pozbawione zostały kołnierzy. To dzięki takiemu rozwiązaniu spłukiwanie ich jest bardziej skuteczne. W rezultacie do obmycia muszli wystarczy dużo mniejsza ilość wody. Co najważniejsze jednak, brak rantu wewnętrznego ma wpływ na higienę i bezpieczeństwo. Nie ma bowiem zakamarków, w których mogą się gromadzić i namnażać groźne bakterie i drobnoustroje.

  Czyszczenie i pielęgnacja takiej miski jest bezproblemowa, w większości przypadków wystarczy bowiem miękka szmatka i ciepła woda. Chociaż miski takie mają wiele zalet, to jednak i wad. Miska WC bez kołnierza jest zazwyczaj sporo droższa od takiej standardowej. Jednak wraz z większą ilością i popytem na te modele cena także jest niższa. Modele te kosztują mniej, niż jeszcze kilka lat temu – LazienkiABC – Miski WC na każdą kieszeń!

  Zaletami misek podwieszanych jest ich estetyka. Tak naprawdę modele te posiadają tylko dwa elementy zewnętrzne – przycisk i samą miskę – reszta została schowana w ścianie. Idealnie pasują więc do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych.

  Sanitariat do łazienki retro

  Oczywiście nie w każdej łazience sprawdzą się miski podwieszane. Zazwyczaj bowiem forma ich jest nowoczesna. Współczesna łazienka często inspirowana jest poprzednimi epokami. Klasyczne wnętrze retro, wymaga już nieco innej oprawy. W takim wnętrzu z całą pewnością sprawdzą się kompakty WC, które są stylizowane na takie sprzed epoki. Te, które posiadają dodatkowe rzeźbienia czy specjalną ornamentykę są szczególne pożądane.

  Wygląd tych stylizowanych kompaktów nie powinien być mylący. Tak naprawdę bowiem są to urządzenia nowoczesne i często pozbawione są także kołnierza wewnętrznego. Te pochodzące od sprawdzonych producentów zużywają mała ilość wody, a także są bezproblemowe podczas czyszczenia.