Jaką wannę wybrać?

  lut 5, 2019

  Wanna dziś uznawana jest za synonim luksusu. Wiele osób wciąż nie wyobraża sobie łazienki właśnie bez niej. Rynek jest zapełniony wieloma modelami. Różnią się między sobą nie tylko kształtem, rozmiarem, ale i materiałem z jakiego zostały wykonane. Do najbardziej popularnych zaliczyć można wanny akrylowe. Posiadają wiele zalet i to właśnie one znajdują się zazwyczaj w domach Polaków.

   

  Popularne akrylowe wanny

  Decydując się na zakup wanny chcemy, by była ona estetyczna, trwała a także i by nie kosztowała za dużo. Takie właśnie cechy posiadają wanny z akrylu, dlatego, to właśnie one są najczęstszym wyborem. Akryl jest materiałem, który posiada wiele zalet. Jest lekki – dzięki czemu można wannę łatwo przetransportować i zamontować. Jest gładki, nie porowaty – dlatego czyszczenie nie jest problematyczne.

  Wanny z akrylu posiadają właściwości antyseptyczne i korzystanie z nich jest bezpieczne. Zaletą takich modelów jest także to, że długo utrzymują ciepłą wodę. Akryl jest też odporny na odbarwienia i rdzę. Ważne jest jednak to, by wybrać model wykonany z dobrej jakości akrylu. Nie wszystkie są tak samo dobre. Zawsze korzystniej jest wybrać ją od sprawdzonego i znanego producenta, poznać opinie o wannie a także i parametry techniczne. Akryl gorszej jakości może odbarwiać się i żółknąć, a z całą pewnością nikt tego by nie chciał.

  wanny akrylowe

  Wanny ze sztucznego marmuru

  Jednym z rodzajów wanien, które są dziś coraz bardziej popularne są te wykonane ze sztucznego marmuru. To właśnie one cenione i wyróżniane są ze względy na wysoką jakość wykonania, za odporność na wiele negatywnych czynników, a także na to, że materiał ten jest ciepły – nawet przed wlaniem do niego ciepłej wody.

  Jest to wielka zaleta, szczególnie dla osób, które lubią korzystać z długiej i ciepłej kąpieli. Modele wykonane ze sztucznego marmuru nie są niestety pozbawione wad. Koszt ich pozostawia wiele do życzenia a także są problematyczne, ze względu na to, że ważą sporo. Transport ich i montaż nie należy do najłatwiejszych.