kabiny natryskowe

  Wiele osób, które chcą zaaranżować lub przeprowadzić remont swojej łazienki zastanawia się nad tym, czy ma znajdować się w niej kabina prysznicowa a może wanna. W tej kwestii nie ma dobrych odpowiedzi co do tego co jest lepsze. Zarówno kabina jak i wanna mają swoje zalety. Oczywiście najłatwiej byłoby wstawić do łazienki wannę i kabinę. Tylko, ze niewiele osób może sobie na to pozwolić.

   

  Mała łazienka – najlepszy jest prysznic?

  Kabina prysznicowa wydaje się najlepszym rozwiązaniem, wtedy gdy nie posiadamy zbyt dużej łazienki. Dobrze dobrana kabina potrafi zająć małą przestrzeń, która jest tak istotna. Jednak są osoby, które nie wyobrażają sobie korzystania z kabiny na co dzień. Producenci wanien wyszli naprzeciw oczekiwaniom ich i wprowadzili do swojej oferty wanny narożne lub asymetryczne. Wannę taką ze względy na kształt można wstawić w rogu. Nie zajmuje ona tyle miejsca co ta klasyczna. A jednak w środku można się zrelaksować biorąc prawdziwą i długą kąpiel. Jest ot więc rozwiązanie dla osób, które cenią sobie luksus związany z posiadaniem wanny.

  Za kabiną prysznicową przemawia za to fakt, że korzystając z niej nie tylko można oszczędzić miejsce ale i wodę. Biorąc kąpiel w kabinie prysznicowej zużywamy dużo mniej wody niż gdybyśmy mieli korzystać z wanny. Kabina jest też idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy mają z łazienki korzystać osoby starsze lub niepełnosprawne. Nie mają one takiego problemu z wejściem do kabiny, jak do wysokiej wanny.

  wanna wolnostojąca

  Duża łazienka najlepszym wyborem jest wanna!

  Wszystko zależy od preferencji. Nie każdy chce posiadając nawet łazienkę o dużej powierzchni wstawić tam wannę. Większych rozmiarów kabina prysznicowa może być także niezwykle luksusowa i może nawet pozwalająca na większy relaks niż kąpiel w wannie.

  W dużej łazience, jednak jest miejsce na to, żeby wstawić wannę i to nawet pokaźnych rozmiarów. W zależności od stylu w jakim jest urządzona łazienka można pokusić się o zamontowanie wanny wolnostojącej. Taki element wyposażenia jest niezwykle gustowny i stanowi nietuzinkowy „mebel” łazienkowy. Jeśli chodzi o wanny to można je kupić w wielu rozmiarach oraz wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne dzisiaj bez wątpienia to te akrylowe. Akryl jako materiał posiada tez wiele zalet.

  Dla osób, które albo nie mogą się zdecydować co jest lepsze wanna czy prysznic są kompromisy. Można na przykład wybrać wannę i dokupić do niej parawan prysznicowy. Tym samym można brać wtedy luksusową i długą kąpiel, a po rozłożeniu parawanu wanna zamienia się w kabinę prysznicową. Można też wybrać kabinę prysznicową z wysokim brodzikiem, w którym bez żadnego problemu będą mogły wykąpać się dzieci, a my będziemy mogli zrobić pranie ręczne.