Łazienka jak z bajki – podpowiadamy jak ją urządzić!

  kwi 13, 2019

  Dla każdego określenie „łazienka jak z bajki” może oznaczać zupełnie coś innego. Ogólnie możemy podsumować, że jest to wnętrze, które jest po prostu inne, wyjątkowe, jest wnętrzem idealnym! Podpowiadamy na co zwrócić uwagę urządzając wnętrze, które ma spełnić nasze wszystkie oczekiwania!

  Łazienka jest pomieszczeniem wobec, którego mamy coraz wyższe oczekiwania. Chociaż pomieszczenie to jest przede wszystkim przeznaczone do tego, by były przeprowadzane w nim zabiegi higieniczne, to jednak nie możemy ograniczać się tylko do tej funkcji. To w końcu właśnie w łazience chcemy się też zregenerować, zrelaksować, a także po prostu przyjemnie spędzić czas. Dlatego nie tylko istotne jest to jak funkcjonalne i praktyczne jest to miejsce, a także czy jest estetyczne.

  wyposażenie łazienki

  Bajkowa sceneria w łazience

  Można zauważyć, że co najmniej od kilku sezonów niezwykłą popularnością cieszą się kolory! Łazienka w końcu nie musi być już tylko biała. Każdy czuje się dobrze w innej kolorystyce i właśnie urządzając łazienkę można to idealnie pokazać. Warto przemyśleć kolor, który ma znaleźć się przy strefie umywalki. To właśnie tam rozpoczynamy i kończymy dzień. Kolorystyka powinna delikatnie ukołysać nas do snu, a także w sposób nieagresywny pobudzić rano. Jednymi z lepszych opcji są szarości, a także i pastele.

  W łazience, która ma być bajkowa, powinna znaleźć się wanna zamiast kabiny prysznicowej. Luksusowa wanna wolnostojąca jest idealnym rozwiązaniem i opcją dla osób, które uwielbiają długie, gorące kąpiele pełne piany. Wanna na profilowanych, dekoracyjnych nóżkach z cala pewnością będzie przyciągała wzrok od razu po wejściu do środka. Nad wanną może zostać zawieszony baldachim, który z jednej strony będzie tworzył dodatkową strefę intymną, z drugiej będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym.

  Postaw na mocne akcenty!

  Tak naprawdę praktycznie każdą łazienkę można zmienić, na taką z bajki. W dużej mierze to właśnie dodatki potrafią zmienić charakter wnętrza. Dodatki powinny być bogato zdobione i luksusowe. Elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest lustro z dekoracyjną ramą.  Tak samo istotne są baterie łazienkowe. W ofercie producentów z branży łazienkowej wybór jest tak duży, że nie musimy wybierać klasycznych, opatrzonych modeli.