Łazienka niczym spa

  sty 30, 2019

  Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby przebywać w Spa. To właśnie tam możemy odprężyć się, zregenerować, a także i podreperować swoje zdrowie. SPA kojarzy się nam z luksusem, komfortem i poczuciem błogości. Czy można mieć chociaż namiastkę go w swojej własnej łazience? Oczywiście, że tak! Podpowiadamy jak to zrobić!

   wanna z hydromasażem

  Wanna lub kabina z hydromasażem

  Hydromasaż jest czymś, co nie tylko ma wpływ na nasze ciało, ale i umysł. Pozytywne i korzystne działanie wody znane było już wiele lat temu. Woda ma pozytywny wpływ na wiele schorzeń i dolegliwości. Zaliczyć można do nich różnego typu zmiany zwyrodnieniowe, choroby kręgosłupa, urazy ortopedyczne a także wiele schorzeń związanych z nadciśnieniem czy schorzeniami skóry. Warto więc zdecydować się na wannę z hydromasażem lub kabinę.

  Kabiny nie musimy kupować jako takiej. Wystarczy zakupić do niej specjalny panel z dyszami masującymi. Zazwyczaj jest ich sześć i to właśnie one powodują ucisk na newralgiczne punkty. Korzystanie z tego typu natrysku jest niezmiernie przyjemne.

  Wybierając wannę z funkcją hydromasażu mamy jeszcze więcej opcji. Przede wszystkim podczas kąpieli możemy skorzystać z olejków, ziół, które mogą być dodane do wody. Wtedy efekt czy to relaksacyjny, czy leczniczy może być jeszcze większy.

  Polecany sklep – LazienkiABC – kabiny z hydromasażem

  Łazienka SPA – niskim kosztem

  Oczywiście nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakup nowych elementów wyposażenia łazienki. Innym sposobem, aby przeobrazić naszą łazienkę we własną strefę komfortu jest zastosowanie kilku prostych trików. Tak naprawdę nie musimy mieć koniecznie wanny z funkcją hydromasażu, by móc cieszyć się fantastyczną kąpielą. Wystarczy do gorącej wody wrzucić sole zapachowe, olejki, czy zioła, które mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie a także i zdrowie.

  Do tego kieliszek czerwonego wina, ulubiona książka i możemy poczuć się jak w prawdziwym spa. Warto też zadbać o wyjątkowy nastrój. Świeczki zapachowe, kwiaty będą nas pobudzały i wprowadzały w nastrój idealny! Można pomyśleć o zmianie akcesoriów łazienkowych, czy ręczników. Nawet kolorystyka ma wpływ na nasze poczucie komfortu.