Łazienka obok sypialni

  mar 17, 2019
  nowoczesna łazienka

  Łazienka obok sypialni jest w Polsce ciągle czymś nowym. Rzadko można spotkać się z takim rozwiązaniem patrząc nawet na nowe projekty domów czy dużych apartamentów. Łazienka, która znajduje się w pobliżu sypialni jest rozwiązaniem idealnym tylko wtedy, gdy w mieszkaniu – domu jest jeszcze jedna łazienka. W innym przypadku rozwiązanie to nie jest po prostu mało praktyczne i można znacznie utrudniać korzystanie i to z sypialni i z łazienki.

  aranżacja łazienki

  Jak urządzić łazienkę obok sypialni?

  Tak naprawdę taka łazienka przeznaczona jest tylko dla użytkowników sypialni. W każdej aranżacji powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność. Wiele osób kieruje się podczas wyboru elementów wyposażenia tylko i wyłącznie  względami wizualnymi, a przecież łazienka musi być funkcjonalna, inaczej ciężko jest mówić o tym, że dobrze spełnia swoją rolę. Powinna znaleźć się w niej pojemna i wygodna umywalka, sanitariat a także wanna lub kabina prysznicowa.

  Wystrój łazienki, może nawiązywać kolorystyką właśnie do sypialni. Mogą znaleźć się tam płytki, meble łazienkowe w podobnych kolorach jak tapeta czy farba na ścianach w sypialni. Łazienka może stanowić też kontrapunkt kolorystyczny – co jest zabiegiem ciekawym, jednak przeznaczonym raczej dla odważnych osób. Biała, jasna sypialnia będzie prezentowała się ciekawie, gdy łazienka, która będzie jej przedłużeniem będzie czarna.

  Jeśli jest tylko na to miejsce, w takiej łazience oprócz kabiny prysznicowej warto jest zamontować niezwykle luksusową wannę wolnostojącą. Właśnie dzięki niej można zwykłą łazienkę zmienić w prawdziwą strefę luksusu!

  Aranżując łazienkę obok sypialni nie zawsze musimy instalować do niej drzwi. Jeśli drzwi są wykonane w całości ze szkła, lub wtedy gdy ich nie ma wnętrze wygląda na większe. Oczywiście wszystko uzależnione jest od co najmniej kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość sypialni oraz łazienki. Jeśli pomieszczenia te są spore nie wymagane jest instalowanie drzwi, jeśli są mniejsze kwestia ta powinna być zależna np. od tego czy w samej łazience znajduje się okno. Pomimo dobrej wentylacji wilgoć może przedostawać się do sypialni.