Łazienka w stylu glamour

  kwi 25, 2019
  wystrój łazienki

  Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czym tak naprawdę jest styl glamour. Możemy pokusić się natomiast o opisanie go kilkoma cechami. Wnętrza w stylu glamour są pełne przepychu, luksusowe, eleganckie. Mogą być inspirowane wnętrzami pałacowymi, klasycznymi, nowoczesnymi lub retro. Styl ten jest odważny i właśnie w nim akcesoria i każdy detal ma ogromne znaczenie. Podpowiadamy jak urządzić łazienkę w stylu glamour!

  fioletowa łazienka

  Meble łazienkowe w stylu glamour!

  Każda łazienka składa się z wielu elementów. Jednymi, bez których nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnego wnętrza są meble łazienkowe. W stylu glamour pełnią one niezwykle istotną rolę. Nie tylko przeznaczone są do przechowywania kosmetyków czy środków chemicznych, ale także pełnią rolę dekoracyjną.

  W zależności od inspiracji, tak naprawdę mogą wyglądać nieco inaczej. Dobrze będą prezentowały się takie, które posiadają dodatkowe rzeźbienia i np. dekoracyjne uchwyty. Ważna jest też sama kolorystyka. W łazience w stylu glamour dobrze wyglądają meble czarne na wysoki połysk lub białe. Mogą mieć pozłacane elementy lub wstawione ciekawe kryształki. Dzięki nim wnętrze nabierze innego, ciekawego charakteru.

  Wanna, umywalka, miska WC w łazience glamour!

  Jak było powiedziane na samym początku w takiej stylistyce niezwykle ważną rolę odgrywają detale, szczegóły, a także i każdy element wyposażenia. Wanna – najlepiej jeśli będzie wolnostojąca. To właśnie ona jest synonimem luksusu i tym samym najbardziej pasuje do wnętrz, w których przepych odgrywa istotną role.

  Wanna najlepiej, jeśli zamontowana jest na pozłacanych nóżkach. Dodatkowo bateria wolnostojąca w kolorze złota, nada jej zdecydowanego i wyjątkowego charakteru. Ważna jest też umywalka. Dziś najbardziej popularnymi są te stawiane na blat w kształcie misy. Nie muszą być wykonane z ceramiki. Dobrze będą wyglądały także takie, które są z czarnego kamienia czy szkła. Miska WC najlepiej, jeśli jest podwieszana. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na optycznie większe.