Mała łazienka w bloku – jak ją urządzić?

  mar 22, 2019
  meble do łazienki

  Aranżacja łazienki nie w każdym przypadku jest łatwa i przyjemna, szczególnie wtedy gdy do dyspozycji mamy mała, nieustawną łazienkę w bloku. Często pomieszczenia te nie przekraczają 3m2, a przecież muszą zmieścić się w środku wszystkie niezbędne elementy.

   Łazienka nie jest z gumy i to my musimy dopasować wszystkie elementy tak, by idealnie pasowały i tworzyły harmonijną, funkcjonalną całość. Ergonomia w łazience jest oczywiście bardzo ważna, jednak tak samo ważne są walory estetyczne. Bez wątpienia komplikuje to sprawę podczas aranżacji łazienki. Chcemy by było to miejsce, w którym nie tylko będziemy mogli się wykąpać, ale także i odprężyć i zregenerować po ciężkim i stresującym dniu. Dlatego warto zadbać o wygodę i sprawdzić ofertę mebli www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5

  meble łazienkowe

  Meble łazienkowe w jasnych kolorach!

  Od dawien dawna wiadomo, że jasne kolory mają wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. Wybierając płytki warto jest postawić na białe lub jasne, które są duże. Tak naprawdę im większe tym lepsze. Należy także zwrócić uwagę na fugę. Kolor jej powinien idealnie pasować do samej płytki. Dzięki temu całość będzie wyglądała jak jednolita powierzchnia bez widocznych cięć.

  Łazienka nie musi być tylko i wyłącznie biała. Mogą pojawić się w niej modne dziś czarne elementy, jak np. baterie czy drewnopodobne płytki na podłodze. Jasne, połyskujące kolory odbijają idealnie światło w efekcie czego skutecznie oszukają nasz wzrok. Białe szafki wykończone na wysoki połysk wyglądają lżej i nie przytłaczają a także są ponadczasowe!

  Postaw na podwieszane elementy!

  Podwieszana miska WC czy szafka jest idealnym rozwiązaniem, wtedy gdy łazienka nie jest zbyt duża. Jeśli widać podłogę pod tymi urządzeniami, wtedy całość wygląda po prostu lżej i ma to też bezpośredni wpływ na optyczne powiększenie łazienki. Rozwiązanie to jest także praktyczne. Dzięki podwieszeniu miski i szafki, można też w łatwy sposób umyć podłogę pod nimi. Zaletą tych urządzeń jest także estetyka. Podwieszane miski WC czy szafki niekoniecznie muszą kosztować więcej od stojących.