Meble do łazienki stojące czy podwieszane?

  cze 2, 2019
  meble

  Każda przestrzeń łazienkowa składa się z kilku, niezwykle istotnych elementów. Jednym z tych, bez których wnętrze nie jest uporządkowane, są meble. Współczesne meble do łazienki różnią się znacznie od tych, które dostępne były na rynku kilkanaście lat temu. Różnice widać już na pierwszy rzut oka, bo zazwyczaj dotyczy ona designu. Kiedyś szafki były przede wszystkim stojące. Dziś coraz większą popularnością cieszą się modele podwieszane. Przeczytaj dlaczego!

  Polecana strona – sklep z meblami www.nanolazienki.pl/Meble-lazienkowe-c5

  Podwieszane meble do małych łazienek

  Niektórzy niedowierzają, że ze względu na sposób montażu można optycznie powiększyć łazienkę. A jednak tak jest i jest to łatwiejsze, niż się może nam zdawać. Podwieszane meble wyglądają na lżejsze. Ważne jest także to, że widoczna podłoga sprawia wrażenie przestronności i wpływa na optyczne powiększenie wnętrza.

  Oczywiście posiadając małą łazienkę warto jest postawić na meble z połyskiem. To właśnie one odbijają światło i tym samym wnętrze wygląda na większe. Oczywiście sam ich montaż jest bardziej czasochłonny, niż w przypadku modeli stojących, jednak to właśnie meble podwieszane można zawiesić na pożądanej przez nas wysokości i tym samym dopasować ich wysokość, do chociażby wzrostu domowników.

  łazienkowe meble

  Zalety stojących mebli do łazienki

  Pomimo wciąż rosnącej popularności mebli podwieszanych, te stojące mają się całkiem dobrze. Nikt chyba nie wyobraża sobie łazienki w stylu retro, w której znajdują się podwieszane szafki. W niektórych aranżacjach nie wygląda to po prostu dobrze. Łazienkowe meble stojące są także bezproblemowe podczas samego montażu. Mebel taki wystarczy postawić, tam gdzie chcemy i tyle. W razie konieczności można go zawsze bez problemu przestawić.

  Decydując się na zakup mebli do łazienki, bez różnicy na sposób ich montażu, należy zwracać uwagę nie tylko na design danego modelu, ale także na parametry techniczne. Ważne jest by meble były odporne na działanie wilgoci, ale także i wyposażone w systemy samodomykające. Istotne są zawiasy, wysuw szuflad a także lakier, jakim została pokryta powierzchnia mebla.