Miska WC, jaką wybrać do nowoczesnego wnętrza?

  maj 9, 2019
  miska wc bez kołnierza

  Łazienki w polskich domach zazwyczaj nie zaliczają się do największych. Aranżacja ich tym samym często też nie należy do najłatwiejszych. Musimy podjąć wiele decyzji co do tego, co powinno się w niej znaleźć. W pierwszej kolejności wybieramy kabinę prysznicową lub wannę. Często wybór miski WC tym samym pozostaje na dalszym planie. I w konsekwencji możemy nie być zadowoleni z użytkowania jej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by miska WC spełniała nasze oczekiwania.

  czystka miska wc

  Praktyczna i funkcjonalna miska WC, czyli jaka?

  Dzisiaj największą popularnością cieszą się miski WC, które są podwieszane. Chyba największą ich zaletą jest to, że to właśnie one nie zabierają dużo miejsca, a także dzięki temu, że widoczna jest podłoga całość wygląda bardziej przestronnie. Przestrzeń jest też bardziej praktyczna i bezproblemowa, jeśli chodzi o czyszczenie jej. Miski WC podwieszane są dużo bardziej estetyczne od klasycznych stojących kompaktów WC.

  Do najlepszych dziś zalicza się te, które zostały pozbawione rantu wewnętrznego. Dzięki temu nie ma dodatkowego miejsca, w którym mogą się gromadzić i namnażać groźne dla zdrowia drobnoustroje. Aby umyć kołnierz wewnętrzny trzeba stosować zazwyczaj agresywne detergenty, które nie są bezpiecznymi, jest to szczególnie ważne, jeśli z łazienki mają korzystać osoby starsze czy małe dzieci.

  Podczas wybierania miski WC należy zwrócić uwagę także na system spłukiwania. Powinien mieć on funkcję dwudzielną, dzięki czemu można w razie takiej potrzeby zużyć mniejszą ilość wody. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne oszczędności a także i na ochronę środowiska naturalnego. Ważny jest też sam design.

  Miska WC jest także częścią aranżacji, dlatego kształtem czy kolorem powinna nawiązywać do innych elementów wyposażenia łazienki. Niektóre modele, szczególnie te pochodzące od dobrych producentów posiadają także dodatkową powłokę, która jest nie tylko zabezpieczeniem przed negatywnymi czynnikami a także ma wpływ na bezproblemowe i szybkie czyszczenie misek WC.