Jakie płytki łazienkowe są modne w 2018?

  lut 2, 2018
  nowoczesne płytki

  Płytki łazienkowe – co musisz wiedzieć?

  Decydując się na nowoczesne płytki ceramiczne do toalety nie sposób zapomnieć o wymaganiach. Warto przypomnieć, iż chodzi tu o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym.

  Dzięki użyciu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednakowej tafli, co dodaje łazience szyku i elegancji. Wybór tego modelu płytek ma także szczególnie uzasadnienie, jeżeli zależy nam na podkreśleniu nowoczesnego charakteru pomieszczenia albo jak mamy małą łazienkę, którą planujemy wizualnie powiększyć. Do pokrywania ścian a także posadzek w toalecie niezwykle dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, wytrzymałe na uderzenia, ścieranie i wszystkie zarysowania, są dodatkowo antypoślizgowe. Płytki łazienkowe systematycznie czyszczone są intensywnymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, aby dobierać płytki odporne na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie wyłącznie funkcję praktyczną, to również forma ekspresji artystycznej, zapewniająca ekspertom prawie nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Oryginalna i prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Klasyczny kształt a także chropowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl wyprawę do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne również pozwolą Ci zbudować jednolitą i wyjątkowo praktyczną dekorację otoczenia – wybierz modele najlepiej trafiające w Twój styl! Ciekawy rezultat dekoracyjny daje użycie mozaiki w formie niewielkich kwadratów, rombów, kamyków o stosunkowo nieregularnych kształtach albo kwadratów. Najbardziej ponadczasowym, a jednocześnie oryginalnym nurtem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drewno albo kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a dodatkowo prezentuje się naprawdę efektownie.

  płytka podłogowa
  Właściwie dopasowane płytki to właściwie gwarancja właściwej aranżacji. Największą zaletą płynącą z wykorzystania płytek jest fakt, że prosto utrzymać ich czystość. Wystarczy mop, właściwa chemia do ich pielęgnacji i łazienka wygląda jak nowa.

  Trudno sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście nowe trendy w ich obszarze utrzymują się trochę dłużej. Mali użytkownicy także muszą mieć ubikację dostosowaną do ich wieku bądź wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny dlatego ograniczać się wyłącznie do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to model przestrzennych, współczesnych łazienek, jakie zazwyczaj znajdują się blisko sypialni lub są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu posiadamy spore pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, że toalety są pomieszczeniami o zwiększonej wilgoci powietrza. Posadzki wielokrotnie będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć potrafią być atakowane przez grzyby oraz pleśń, a ich odporność będzie znacznie mniejsza. Dlatego poleca się kupno materiałów o niskim współczynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznakowanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Łazienka jest wnętrzem, w którym szczególnie kluczowe będzie utrzymanie schludności i czystości, dlatego również płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Warto natomiast mieć na uwadze fakt, że pod naciskiem wilgotności może nieznacznie zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, iż w efekcie codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie a także pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku niestandardowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się także np. ogrzewanie podłogowe.