Wybieramy miskę WC i bidet – sprawdź na co zwrócić uwagę!

    kwi 5, 2019

    Ceramika łazienkowa, jest elementem, bez którego nie możemy wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki. Dziś poszczególne jej elementy z całą pewnością wyglądają inaczej, niż kilka czy kilkanaście lat temu. Kiedyś w domach Polaków znajdowały się klasyczne kompakty stojące, rzadko można było spotkać się z bidetami, które znajdowały się w nielicznych łazienkach.

    Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej. Miski WC zazwyczaj są podwieszane i coraz częściej obok nich montowane bidety. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by te elementy ceramiki wyglądały dobrze, ale także by były funkcjonalne i bezproblemowe podczas czyszczenia czy pielęgnacji (sklep w miskami wc www.lazienkiabc.pl/Miski-WC-c267)

    miska wc

    Miska WC i bidet podwieszane czy stojące?

    Decydując się na zakup miski WC i bidetu, musimy w pierwszej kolejności przemyśleć, w jaki sposób mają być one zamontowane. Do wyboru mamy modele wiszące i stojące. Dziś większą popularnością cieszą się te podwieszane, ze względu na to, że to właśnie one idealnie nadają się także do łazienek o mniejszym metrażu.

    Miskę czy bidet zawiesza się na specjalnym stelażu, który jest wytrzymały i w zależności od modelu, może utrzymać ciężar nawet 400 kg. Podwieszane elementy ceramiczne wyglądają lżej a także i bardziej nowocześnie. Ze względu na to, że nie ma w ich przypadkach miejsca styku stopy z podłożem, nie ma też miejsca, gdzie zazwyczaj gromadzi się brud.

    Widoczność podłogi sprawia, że wnętrze wygląda na przestronniejsze. Podłogę można też w łatwy sposób wyczyścić. Modele podwieszane więc należą do tych, które korzystniej jest kupić od tych stojących.

    Miska WC z kołnierzem czy bez?

    Stare modele misek WC posiadają kołnierz zamknięty lub otwarty. Od kilku lat skutecznie wprowadzane są modele, które pozbawione zostały kołnierza wewnętrznego. Rozwiązanie takie jest niezwykle praktyczne i sprawia, że spłukiwanie miski jest jeszcze bardziej skuteczne, a także że nie ma dodatkowych zakamarków, w których gromadzą się i namnażają groźne drobnoustroje czy bakterie.