Jak zaaranżować funkcjonalną łazienkę?

    sty 15, 2018
    funkcjonalna łazienka

    Projektowanie domu powinno się rozpocząć od zastanowienia się nad tym, jak zaplanować toaletę. Można to wykonać samemu, zaś można skorzystać z pomocy profesjonalisty. Wzorów łazienek w Necie nie brakuje, śmiało można się nimi zasugerować, wykonując własną wizję idealnego wnętrza.

    Wyposażając niewielką ubikację warto większą atencję zwrócić na szczegóły. Lusterko, podświetlenie dekoracyjne, przezroczyste a także półprzezroczyste produkty zwiększą wizualnie niewielkie wnętrza. W niewielkich łazienkach lepiej nie stosować dużych wzorów ani nie stosować materiałów o widocznych strukturach. Odcienie winny być jasne, aczkolwiek są toalety nawet z czarnymi płytkami, jakie wyglądają rewelacyjnie. Na wprost drzwi do toalety najlepiej zamontować umywalkę z lustrem. Wchodząc bezpośrednio na kabinę prysznicową, odnosimy wrażenie, iż wnętrze łazienki jest małe. Pralka – tak potrzebna, natomiast nie do końca lubiana. Dla części osób miejsce pralki jest w łazience. Tylko często pojawia się problem, jak urządzić toaletę, aby ową pralkę przebiegle schować. Natomiast jeśli o ukryciu nie ma mowy, to przynajmniej jak wkomponować ją w aranżacje, żeby zbytnio jej nie demonstrować a także nie zostawiać na widoku? To samo dotyczy się suszarki na ubrania, mopa bądź pojemnika na brudną bieliznę. Sposóbów na skuteczne schowanie tych dodatków jest dużo. Moim zdaniem jednym z najlepszych jest dobra zabudowa wymiar. W niewielkich łazienkach pięknie ukazują się kafelki o błyszczącej fakturze. Jasna powierzchnia przez delikatne odbicie lustrzane dostarcza do łazienki „dodatkową” przestrzeń.

    łazienka

    Zawsze jest ważne pierwsze wrażenie – warto tym pamiętać również przy aranżowaniu niewielkiej ubikacji. Wzrok każdego otwierającego jej drzwi powinien spocząć na tym, co w niej najpiękniejsze – najlepiej na dużym lustrze a także umywalce. Trzeba zapobiec stawiania naprzeciw drzwi największych współczynników wyposażenia, oraz już całkiem zakazany jest ustęp, bidet oraz pralka.

    Istotne jest także rozmieszczenie płytek a także ich kolorystyka. Jeżeli kafelki posiadają fason prostokątny, warto ułożyć je poziomo – w taką sposób można optycznie rozszerzyć niewielką łazienkę. Pionowe rozstawienie płytek polecane jest natomiast w mieszkaniach niskich – taki aranżacyjny zabieg dorzuci parę centymetrów niewysokiej toalecie. W przypadku luster recepta jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli uciekamy od tych małych, kupowanych w marketach, jakie dumnie wieszamy ponad umywalką. Należałoby wydać więcej i kupić sobie dobre lusterko na całą ścianę a przynajmniej nad całą przestrzeń umywalkową. Umieszczamy je na płasko przyklejając do ściany czy zawieszamy je w postaci szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie wąskich powierzchniowo ubikacjach konieczne jest wykorzystanie stelaży podtynkowych, które posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie łazienki, spłuczki, bądź bidety potrzebują w pomieszczeniu niewątpliwie mniej powierzchni, oraz dodatkowo lepiej się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w toalecie jest fizycznie niewiele – stereotypową wannę lepiej jest zmienić na nowoczesną kabiną prysznicową. Sympatycy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni natomiast brać pod uwagę trochę inny jej profil. Współczesne wanny rzadziej mają już wygląd klasycznego prostokąta, lecz i takie można w dalszym ciągu zakupić.